Výsevné dni 2018 - Rokmi overený kalendár biodynamických pestovateľov - manželov Thunovcov ktorý sa stáva už po mnoho rokov dobrým pomocníkom ekozahrádkárov i ekopoľhohospodárov.

 
 
Úvod > Knihy, tlačoviny, CD, DVD > Chov úžitkových zvierat > Včelárska literatúra > Výsevné dni 2018 + Krátka príručka pre hospodárov - pestovateľov semien
 

Výsevné dni 2018 + Krátka príručka pre hospodárov - pestovateľov semien

875
Výsevné dni 2018 : Rokmi overený kalendár biodynamických pestovateľov - manželov Thunovcov + Krátka príručka pre hospodárov - pestovateľov semien
Dodacia lehota
Na sklade: 27
Dodacia lehota: Zabalíme a odosielame
Bežná cena: 6,50 € Vaša cena: 3,50 €
 

Výsevné dni 2018 + Krátka príručka pre hospodárov - pestovateľov semien

Kolekcia dvoch brožúr:

Výsevné dni 2018:

Rokmi overený kalendár biodynamických pestovateľov - podľa Marie Thunovej, ktorý sa stáva už po mnoho rokov dobrým pomocníkom ekozahrádkárov i ekopoľnohospodárov.
Podľa postavenia hviezd a mesiaca, ktorých prírodné kozmické rytmy autori dlhodobo skúmali, sú tu navrhnuté termíny poľnohospodárskych prác - výsev, obhospodarovanie, zber úrody, výsadba a rez stromov.

Záhradkári v ňom nájdu vhodné dni pre výsev, kultiváciu a zber podľa prírodných kozmických rytmov. Kalendár je návodom, ako čo najefektívnejšie pracovať na záhrade či na poli v náväznosti na kozmické rytmy, uvádza priaznivé dni pre včelárov a mnohé ďalšie odporúčania a rady. Autor: Matthias K. Thun a Christina Schmidt-Rüdtová.

Na každý mesiac a deň je spracovaná prehľadná tabuľka, ktorá obsahuje súbor konštelácií pre záhradkárov a poľnohospodárov.

  • Počet strán: 68
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: A5
  • Jazyk: český jazyk

+

Krátka príručka pre hospodárov - pestovateľov semien

Publikácia, ktorá presvedčivým spôsobom a jasnými pokynmi uvedie hľadajúcich do umenia získavať si vlastné semená hospodárskych plodín.

10 dôvodov pre zachovávanie semien v úvode brožúry Vám zodpovie všetky "prečo".
Základná botanika uvedie i začiatočníkov do tajomstiev prírodných zákonitostí a poučí čitateľa o tom, "ako sa veci majú", ako funguje rozmnožovanie rastlín, a na čo si pri semenárení dať pozor.
Kapitola "Všeobecné pokyny" Vám dá odpoveď na praktické otázky semenárenia, dozviete sa, aké je dôležité vedieť koľko potrebujete pestovať rastlín, ktorým umožníte rozvinúť sa do kvetu a vytvoriť semená; dozviete sa o pokynoch o bezpečných vzdialenostiach sadenia a iných dôležitých znalostiach, ktoré by ste mali vedieť, aby Vaše semienka boli kvalitné.
Samostatná kapitola sa venuje prezimovaniu dvojročnej koreňovej zeleniny.

Následne sa v publikácii dozviete o pestovaní jednotlivých čeľadí rastlín, nájdete tu:
- čeľaď cesnakovitých (Alliaceae);
- čeľaď kapustovitých (Brassicaceae);
- čeľaď mrlíkovitých (Chenopodiaceae);
- čeľaď zložnokvetých (Compositae) / astrovitých (Asteraceae);
- čeľaď tekvicovitých (Cucurbitaceae);
- čeľaď lipnicovitých (Poaceae);
- čeľaď bôbovitých (Fabaceae) / leguminóznych (Leguminosae);
- čeľaď ľuľkovitých (Solanaceae);
- čeľaď zelerovitých (Apiaceae) / mrkvovitých (Daucaceae).

  • Počet strán: 26 strán
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: A5
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • ISBN: 9788097172428

 

 
 
 
 
 
 
 
Novinky v našej ponuke