Ekopol

 
 
Pre včely > Ekopol - ekologický veterinárny prípravok pre včely
 

Ekopol - ekologický veterinárny prípravok pre včely

906
EKOPOL Ekologický veterinárny prípravok na podporu a prevenciu liečby VARROATÓZY a AKARAPIDÓZY
Dodacia lehota
Na sklade: 70
Dodacia lehota: Odosielame do niekoľkých hodín, či dní.
Bežná cena: 5,50 € Vaša cena: 5,38 €
 

FORMA PREPARÁTU

Dyhové pásiky s veľkosťou 200 x 20 x 0,8 mm, napustené ekologicky čistými esenciálnymi olejmi. Obsah jedného pásika: koriandrový olej 80 mg;  tymianový olej 50 mg; olej z paliny horkej 30mg; mentolový olej 20 mg. 

FARMAKOLOGICKÝ ÚČINOK

Akaricídny a repelentný prvok proti varroatóze, akarapidóze a vijačke voštinovej. Nespôsobuje vznik rezistentných populácií klieštika.

Ekopol je zložený zo štyroch éterických olejov.

Najväčšie zastúpenie má koriander. Z celkového množstva 180mg éterických olejov v jednom pásiku, má koriander 80mg.  Aké sú jeho účinky?

Koriander je nenáročná bylinka, ktorú používali Egypťania už pred 5000 rokmi. Dodnes sa používa ako v kuchyni, tak pri liečení rôznych chorôb. Olej sa získava destiláciou semien koriandra siateho vodnou parou. Jeho chemické zloženie tvoria alkoholy, monoterpény, estery, ketóny, aldehydy a mnoho ďalších látok.

Najväčšiu zložku koriandrového oleja tvorí linalool (min. 60%). Je to alkohol, ktorý má výrazné antibakteriálne, antivírusové, antifungálne, antiseptické a sedatívne účinky. Okrem koriandru sa linalool nachádza v oleji z ružového dreva, bergamotovom, jazmínovom, ružovom či levanduľovom éterickom oleji. Má kvetinovú arómu a používa sa v kozmetike na prevoňanie mydiel či šampónov, alebo ako významná zložka parfumov.

V brazílskej ľudovej medicíne sa linalool používa ako sedatívum. Pri pokusoch na myšiach inhalovaný linalool navodzuje spánok alebo sedatívny stav. Priamo pôsobí na prenos vzruchov medzi nervovými bunkami. Spolu s gáfrom, ktorý koriandrový olej obsahuje tiež, má výrazné akaricídne a fungicídne vlastnosti a pôsobí ako antiparazitikum. Látky ako α a β-pinény a rovnako aj kamfén majú zaujímavé larvicídne, akaricídne a repelentné účinky, ktoré sa preukázali na pokusoch s komármi. Ľahko preniká do metabolizmu parazitov a narúša ich  biochemické procesy.

Koriandrový olej ovplyvňuje tráviaci a hormonálny systém. V Číne sa používal pri dyzentérii, hemoroidoch, osýpkach, nevoľnosti od žalúdka, bolesti zubov a bolestivých prietržiach. Tiež je užitočný pri anorexii, nachladnutí, chrípke, nervovom vyčerpaní a strese,  svalovom napätí, pri epileptických záchvatoch, reumatizme.  Vo veľkých množstvách pôsobí, ako už bolo písané vyššie, omamne. Používa sa pri zotavovaní sa po ťažkom pôrode, pri bolestiach svalov, kĺbov alebo pri migrénach, pri menštruačných bolestiach, je účinný pri očiste organizmu od črevných parazitov.

APLIKÁCIA

Vkladáme do včelstva po prvej jarnej prehliadke a v letných-jesenných mesiacoch vždy po vytočení medu. Aplikujeme 2 pásiky na 10-12 vysokých rámikov (jeden medzi 3-4 rámik, druhý medzi 7-8 rámik). V slabších rodinách, nízkych nástavkoch a odložencoch sa doporučuje použiť 1 pásik do prostriedku plodového telesa. Pre fixáciu môžeme použiť kancelársku spinku, cez ktorú prevlečieme kúsok drievka alebo špáradlo a pásik zavesíme vertikálne do stredu uličky v stredovej časti včelstva. Pásiky zostávajú v úli po dobu 3 až 30 dní v závislosti od množstva zaviečkovaného plodu.

UPOZORNENIE

Balenie otvorte tesne pred použitím vo včelstvách. Med vytočený z preliečených včelstiev je použiteľný na bežnú konzumáciu.

BALENIE

10 pásikov, hermeticky uzatvorených. Uchovávajte na suchom tmavom mieste, nedostupnom deťom a zvieratám, oddelenom od potravín a krmív, pri teplote od 0-25 ºC

Cena je za jedno balenie

Aktuálne ponúkaná výrobná šarža má dobu použiteľnosti do 03/2022

Obrázok produktu je ilustračný.

 
 
 
 
 
 
 
Novinky v našej ponuke